כל מה שחושב לדעת – חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומצת גליקוזמינוגליקן טבעית הנמצאת בכל הרקמות בגופינו. כשאנו מזדקנים, רמת חומצה זו בעור יורדת וגורמת לאובדן אלסטיות, לחות ונפח. הזרקת חומצה היאלורונית לעור הפנים משפרת את גמישות העור, ממלאת קמטים וקווים ומאפשרת הבעות פנים טבעיות יותר.

קצת על חומצה היאלורונית:

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הנמצא בגוף האדם, בעיקר בעור, ברקמות ובנוזל הסינוביאלי שבמפרקים. תפקידה העיקרי הוא לספק לחות ואלסטיות לרקמות.

ככל שהאדם מתבגר, רמת חומצה היאלורונית בגוף יורדת בהדרגה. ירידה זו גורמת לאיבוד לחות, גמישות ונפח העור. לכן ככל שמתבגרים יש יותר נטייה לעור יבש, קמטים וקווי הבעה.

הזרקת חומצה היאלורונית מבחוץ לתוך העור מסייעת להשיב את גמישות העור, להעשיר את הלחות ולתת מראה צעיר ומתוח יותר. החומצה פועלת לאורך מספר חודשים עד שמתכלה בהדרגה.

יתרונות הטיפול הם שיפור במראה הקמטים העדינים, הענקת נפח ואלסטיות לעור הפנים, הגדלת ייצור הקולגן באופן טבעי והקטנת סימנים של עייפות ולחץ. השפעות אלו נמשכות בין 5 ל-8 חודשים. זוהי שיטה מהירה ופשוטה יחסית ללא החלמה ממושכת.

החסרונות כוללים אודם, נפיחות וכאב בזמן הטיפול שחולפים לרוב כעבור יומיים. זהו טיפול יקר יחסית, אותו יש לחזור פעמיים בשנה כדי לשמר את התוצאות. ישנן אזהרות בכל הנוגע לנשים בהיריון או בתקופת הנקה, וכן לאנשים הסובלים ממחלות אוטואימוניות או מחלות עור מסוימות.

הטיפול מתאים בעיקר לנשים מעל גיל 30 המעוניינות להצעיר את מראן באופן טבעי ולא פולשני אשר מקנה עור פנים נקי. אנשים שכבר עשו טיפולים אחרים מעוניינים לעיתים להשלים או לשמר את התוצאות בעזרת חומצה היאלורונית.

התהליך עצמו כולל בדיקה ראשונית אצל רופא מטפל וקביעת מספר טיפולים בהתאם לצרכים האישיים, שמומלץ לפרוס על פני מספר חודשים.
זמן כל טיפול הוא עד כחצי שעה. ניתן להניח שהתוצאה טובה אם הצלחת לשמר את מלוא התוצאות של הטיפולים הקודמים מבלי שנדרשו עוד טיפולי תחזוקה ואף רואים שיפור נוסף במרקם, אור ואלסטיות העור.
מומלץ לבצע מעקב הדרגתי להערכת יעילות הטיפול.

בעידן המודרני, אין צורך עוד להשלים עם סימני הזדקנות ואובדן נפח בפנים. טכנולוגיות חדישות מאפשרות כיום מגוון טיפולים אסתטיים ללא צורך בניתוח, המסוגלים להשיב עור צעיר ורענן במספר טיפולים פשוטים וקצרים.

הטכנולוגיה המובילה בתחום היא זריקת חומר מילוי מסוג חומצה היאלורונית לאזורים שונים בפנים. חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הקיים בגוף, והזרקתה יוצרת אפקט של מילוי נפח והצערת העור. החומר פועל על ידי משיכת מים לרקמה ויצירת מראה מוחלק וצעיר יותר של העור.

הזרקת חומצה היאלורונית יכולה לטפל במגוון בעיות אסתטיות בפנים:

• מילוי קמטוטים וקמטים סביב העיניים, המצח, הפה ובאזורים נוספים

• השבת נפח ומילוי לחיים ששקעו עם הזמן

• מילוי והגדלת השפתיים

• הבלטת עצמות הלחיים ועיצוב מחודש של הפנים

• מתיחה והצערה של העור בכללותו

יתרונות השיטה הם תוצאות מיידיות וטבעיות לחלוטין ללא צלקות ניתוח או זמן החלמה. כמו כן, מדובר בטיפול פשוט ובטוח לחלוטין שכן החומר זהה לחלוטין לרכיבים קיימים בגוף. תופעות הלוואי נדירות ביותר.

אם כן, במקום להסתפק במראה שאינו מרוצה, ניתן כיום לפנות למגוון אפשרויות טיפוליות פשוטות ויעילות שישיבו לפנים את הנעורים. פנייה לרופא מומחה מומלצת על מנת לקבל ייעוץ אישי לגבי הטיפול המתאים ביותר עבורך.

מקווה שנעניתי על כל שאלותיך לגבי חומצה היאלורונית! בהצלחה עם הטיפולים.

מעוניין שניצור איתך קשר לטיפול?

teeth gum treatment
לשיחת ייעוץ חינם